Впродовж 20-ти років поспіль у Вінницькому навчально-науковому інституті економіки
Західноукраїнського національного університету незадовго до закінчення 1-го семестру проходять майстер-класи з виготовлення традиційних українських різдвяних символів – ДіДуха і солом’яного павучка.
Сьогодні ця традиція з особливим змістом, тому що відбувається завдяки воїнам , що захищають наші життя, нашу культуру, наше майбутнє! Дякуємо воїнам, героям, ЗСУ, волонтерам!
ДіДух – це сплетене з колосків хлібних культур дерево роду, символ достатку, процвітання, стабільності і заступництва предків. Саме слово «дідух» походить від слів «дід» і «дух» і уособлює духів роду, предків-покровителів, які ховаються у його колоссі. Павучок – солом’яний оберіг, що захищає оселю, його зазвичай підвішують до стелі на ниточці. Під дією повітряних потоків «павучок» постійно крутиться – снує добро і заплутує в своєму «павутинні» негаразди.
На майстер-клас доцента, кандидата історичних наук Світлани Творун завітали першокурсники ВННІЕ ЗУНУ і студенти ВСП ВФКЕП ЗУНУ а також викладачі. Виготовляли одночасно і дідуха і павучка. Впорались добре. Дідух зайняв почесне місце на столі в кабінеті директора – доктора економічних наук, професора Бориса Погріщука, а солом’яного «павучка» підвісили до стелі в деканаті, нехай «снує добро» для студентів і оберігає кожного, хто сюди заходить.
|